طرز استفاده از پلنر و دفتر برنامه ریزی چاپگ

آنچه در این مقاله می خوانید

پلنرچیست؟

پلنر یا دفتر برنامه ریزی از جمله دفاتر کاربردی با هدف نظم دهی و بهبود بخشی به مسائل و دغدغه های افراد در زندگی می باشد. هر فرد به میزان نظم دهی به برنامه ها و پیمودن مسیر اهداف خود، خواهد توانست به مراتب بالاتری از رشد رسیده و به میزان بیشتری از موفقیت دست یابد.

برنامه ریزی در همه ی زمینه های فعالیتی انسان ضروری شمرده می شود از جمله برنامه ریزی جهت رشد درسی و تحصیلی، برنامه ریزی جهت رسیدگی به مسائل کاری و اشتغال، برنامه ریزی جهت بهبود حالات جسمانی و معنوی، برنامه ریزی جهت افزایش تندرستی و سلامتی، برنامه ریزی جهت افزایش میزان اگاهی و رشد فردی و …. اما باید در نظر داشت برای طی کرن مسیر تکامل و رشد لازم است هر فرد به همه ابعاد زندگی توجه کرده و به آن بها دهد.

با این اوصاف اولین و مهم ترین قدم در افزایش رشد همه جانبه ابعاد زندگی، برنامه ریزی فعالیت های روزانه و روزمرگی های افراد می باشد. هر چقدر میزان اتلاف زمان و انرژی در فعالیت های روزانه کمتر باشد، زمان لازم جهت بهبود رشد فردی افزایش می یابد و در نتیجه افراد قادر خواهند بود به تک تک ابعاد زندگی از جمله امور مالی،معنوی، روابط خانوادگی، روابط شغلی و کاری و … بپردازند.

دفاتر پلنر این برنامه ریزی را به وسیله جداول مشخص و هدفمند برای افراد آسان کرده و ان ها را در پیمودن این مسیر کمک خواهد کرد.

ویژگی های بهترین دفتر برنامه ریزی روزانه چیست؟

جان ال بکلی: اکثر مردم قصد شکست ندارند، بلکه برنامه ریزی نمی کنند. آیا می دانستید آگاهی از طرز استفاده از پلنر روزانه برای رسیدن سریع و آسان به اهداف و رویاهایتان بسیار کمک کننده است؟ یا مهم تر از آن، چقدر در مورد ویژگی های یک پلنر خوب اطلاعات دارید؟ در گام نخست و قبل از آشنایی با نحوه استفاده از پلنر، لازم است به ویژگی های بهترین دفتر برنامه ریزی بپردازیم که کمک شایانی به انتخاب برتر شما میکند.

 • اولویت بندی و ساختمان اولویت ها

(هدف بدون برنامه فقط یک آرزو است) لازمه چیدن و نظم دادن به اهداف، برنامه ریزی است و داشتن بهترین پلنر روزانه وسیله ای برای برنامه ریزی است. اولین ویژگی برترین دفتر برنامه ریزی، داشتن بخشی است که شما بتوانید به راحتی در آن اهداف خود را اولویت بندی کنید و این، طرز استفاده از پلنر روزانه را نیز برای شما سهل می کند. ساختن اولویت ها نه در ذهن بلکه با رسم روی صفحات، شما را در انتخاب درست و به موقع اهداف و تلاش برای رسیدن به قله یاری میکند. چاپگ تا رسیدن شما به قله های پیشرفت در کنارتان است.

 • ظاهر زیبا

یکی دیگر از ویژگی های بهترین پلنر روزانه داشتن ظاهری زیبا با نقش و نگاری خوش، است که انگیزه افراد را برای نگاشتن بهترین برنامه دو چندان میکند. شکیل بودن دفتر برنامه ریزی، خود سبب می شود تا افراد به دنبال یادگیری طرز استفاده از پلنر روزانه بروند و برترین برنامه را در بهترین دفتر برنامه ریزی رسم کنند. شما میتوانید در میان محصولات چاپگ  زیبایی و تنوع را به خوبی مشاهده کنید.

 • سایز و ابعاد

ابعاد بهترین دفتر برنامه ریزی باید به گونه ای باشد که حمل آن برای افراد در هر سن و با هر جنسی و در هر مکانی راحت وآسان باشد.

 • کیفیت و قیمت

از جمله دیگر ویژگی ها یک پلنر خوب میتوان به کیفیت بالا و قیمت مناسب و باور نکردنی آن اشاره کرد. بودن این دو مزیت در کنار یکدیگر هر مخاطبی را برای تجربه کردن بهترین خرید و پس از آن یاگیری نحوه استفاده از پلنر وسوسه میکند.

چاپگ این امکان را برای شما فراهم آورده است تا تمامی این مزایا را باهم داشته باشید.حال بهتر است قبل از هرچیز با طرز کار بهترین پلنر روزانه آشنا شوید تا با خیال آسوده پلنر موردنظرتان را انتخاب کنید.

نحوه نوشتن برنامه ریزی روزانه چگونه است؟

اولین قدم در نوشتن برنامه ریزی روزانه لیست کردن تمام فعالیت های اولویت دار و کم اولویت به صورت روزانه می باشد. این کار به شما کمک خواهد کرد از دغدغه ها و پرونده های باز ذهنی خود به صورت شفاف آگاه شده و آن ها را در فایل های جداگانه طبقه بندی کنید. شما در هر روز ملزم به انجام فعالیت با اولیت بالا بوده و میتوانید انجام فعالیت ها با اولویت کم تر را به تاخیر بیندازید.

دومین قدم در نوشتن برنامه ریزی روزانه نوشتن نکات مهم و ضروری در هر روز جهت یاداوری و عدم فراموشی می باشد. اینکار شما را به فرد منظم و دقیق تبدیل می کند.

اگر در هر روز نیاز به برنامه های انگیزشی جهت افزایش بازدهی خود دارید می توانید فعالیت های انگیزشی از جمله فعالیت بدنی و ورزشی، مدیریت مالی و پس انداز، کمک های انسان دوستانه و معنوی و … برای خود در برنامه ریزی روزانه درنظر بگیرید.

این کار به شما کمک خواهد کرد هر روز با انگیزه بیشتری برنامه های روزانه را پیش برده و به دیگر ابعاد مهم زندگی نیز پرداخته و روزانه قدم به قدم در جهت رشد ان ها تلاش کنید.

نمونه پر شده دفتر پلنر روزانه

دفاتر برنامه ریزی و یا پلنر ها با طراحی های محتلف و سبک و سیاق های متفاوت در بازار موجود است. هر فرد بسته به نوع کاربری و نیاز خود از دفاتر برنامه ریزی باید پلنر مورد نیاز خود را تهیه کند.

پلنر های رنگی با جداول زیاد معمولا باعث خستگی چشم و پرداختن به جزییات شده و از اصل و هدف برنامه ریزی دور خواهد شد. بهترین نوع دفاتر برنامه ریزی دفاتر ساده و مشخص جهت پر کردن جداول می باشد که هر فرد بدون آموزش نیز قادر به پر کردن ان ها باشد.

پلنر های ساده به افراد کمک خواهد کرد بیشتر به چگونگی انجام فعالیت ها و رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود بپردازند و آن ها را از سردرگمی بین جداول و فعالیت های مختلف با ضرورت کم مصون می دارد.

آشنایی با طرز استفاده از پلنر روزانه چاپگ

در مورد طرز استفاده از پلنر روزانه چاپگ می توان گفت که دفتر برنامه ریزی روزانه هفتگی چاپگ، یک دفتر پلنر با ساختار ساده و کاربردی است که شخص می تواند به آسانی طی یک هفته، برنامه ی روزانه خود را مدیریت کند.

در کنار مدیریت و زمان بندی برنامه ها، بخش های انگیزشی این دفتر برنامه ریزی روزانه به مخاطب خود این امکان را داده که از سلامت جسمی، میزان خواب و خوراک، مدیریت مسائل مالی و عادات و روتین های روزانه ی خود اطلاع یافته و در جهت بهبود آن ها تلاش کند. در پایان هر روز هر شخص به میزان عملکرد خود امتیاز مناسب داده و در پایان هر هفته میتواند نمودار عملکرد هفتگی خود را ترسیم کند.

همچنین پایان هفته از میزان درامد، بدهی، پس انداز خود مطلع شده و از میزان کل زمان ورزش و مطالعه خود نیز آگاه می شود. این دفتر به دلیل سادگی در استفاده و همینطور سادگی در طراحی از جمله بهترین دفتر برنامه ریزی روزانه بازار شناخته شده و برای دختران و پسران علاقه مند به برنامه ریزی و پیشرفت انتخاب مناسبی می باشد. پس اگر می خواهید ببینید چگونه از دفتر برنامه ریزی استفاده کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید تا با طرز استفاده از پلنر روزانه بیشتر آشنا شوید.

بخش اول: چشم انداز هفته پلنر روزانه

صفحه اول پلنر روزانه چاپگ، صفحه چشم انداز کل هفته محسوب می شود. طرز استفاده از پلنر روزانه در صفحه اول به این شکل است که این صفحه نقطه ای است و هر شخص میتواند چشم انداز کل هفته خودش را به روش هایی مانند ترسیم جدول و برنامه ریزی و یا به صورت نوشتاری و خطی در آن مکتوب کند. این صفحه از دفتر برنامه ریزی روزانه، برای افراد علاقه مند به برنامه زیری به سبک بولت ژورنال که زمان کافی برای ترسیم و طراحی بولت ژورنال در کل هفته خود را ندارند میتواند جذاب و کاربردی باشد.

بخش دوم: زمان بندی و لیست برنامه ها

در این بخش از دفتر پلنر روزانه هر فرد لیست کارهای روزمره خود را به ترتیب اولویت خواهد نوشت. در این صفحه بخشی وجود دارد که می توان مانند چک لیست عمل کرد. یعنی می بایست در پایان روز لیست کارهای انجام شده را √ موفقیت زد.

سپس در بخش پایینی آن می توان شرح برنامه ها، تایم ها و شرح دقیق کارهای اولویت دار خود را با دقت وارد کرد. همچنین بخشی دیگر در این صفحه وجود دارد که می توان اهداف هر روز را نوشت و به خود یادآوری کرد.

بخش سوم: صفحه انگیزشی روزانه

در این بخش از دفتر برنامه ریزی هفتگی، هر شخص اهداف خود را مرور کرده و پایان هر روز به خاطر داشته هایش خدا را سپاس گزاری میکند. بخش انگیزشی این صفحه از پلنر روزانه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که این بخش ها عبارتند از:

تحلیل عملکرد امروز، میزان مطالعه امروز، لیست خریدها و مدیریت امور مالی امروز، سبک زندگی و عادات خوب. همچنین بخشی دیگر در این صفحه وجود دارد که می توان به عملکرد روزانه امتیاز داد.

پس همانطور که مشخص است با استفاده از خرید پلنر روزانه حرفه ای و چگونگی نحوه استفاده از پلنر هفتگی علاوه بر برنامه ریزی منظم و دقیق در امورات زندگی، می توان سبک زندگی درست مانند زمان بندی خواب، میزان ورزش و حتی مقدار آب نوشیده شده در روز را کنترل نمود.

بخش آخر: نمودار عملکرد هفتگی

پس از اتمام هفته هر شخص با استفاده از پلنر روزانه هفتگی چاپگ میتواند عملکرد هفتگی خود را با توجه به امتیازات هر روز خود بر روی نمودار ترسیم کرده. و برای هفته آینده خود آماده شود.

همچنین با مدیریت صحیح از طرز استفاده از پلنر روزانه میتوان به مدیریت مالی با استفاده از دفتر برنامه ریزی پرداخت. میزان پس انداز، بدهی و طلب خود را مدیریت کرد. حتی میتوان برنامه ریزی تحصیلی خود را انجام داده و از مجموع زمان بندی مطالعه و ورزش خود آگاه شد.

در پایان این صفحه نیز بخشی وجود دارد که می توان اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود را نوشت و به خود یادآور شد که برای رسیدن به چه اهدافی از دفتر برنامه ریزی استفاده می کنیم.

چگونه نمودار زمانی زندگی روزانه را ترسیم کنید؟

نمودار ها به صورت تصویری، میزان صعود و یا نزول اعداد و ارقام، سود و زیان، پربازده و یا کم بازده بودن و … را نشان خواهند داد.آنها بهترین و آسان ترین راه دست یافتن به اطلاعات پیچیده هستند.

برخی از دفاتر برنامه ریزی از جمله دفاتر برنامه ریزی چاپگ دارای نمودار میزان عملکرد هفتگی می باشد. در این نمودار پس از تعیین میزان عملکرد در هر روز، عملکرد شما را در هرهفته تعیین و میزان کل فعالیت روزانه شما را به تصویر می کشد.

با این نمودار و بررسی آن در چند هفته متوالی خواهید فهمید در چه روز هایی از هفته میزان فعالیت و پایبندی به برنامه ریزی و انجام فعالیت های مهم شما به تعویق افتاده و در چه روزهایی از هفته شما به سرعت پله های رشد را طی کرده و دارای عملکرد بالایی بوده اید.

نکات مهم در نحوه استفاده از دفتر برنامه ریزی روزانه:

(باید ها و نباید هایی که باید در هنگام نوشتن برنامه روزمره به آن توجه نمایید)

 • همه چیز یادداشت شود

اولین نکته ای که در طرز استفاده از پلنر روزانه باید به آن توجه داشت، یادداشت کردن تمامی موارد و کارهایی است که قرار است در طی روز به آن پرداخته شود. حتی نوشتن ساده ترین کارها نیز نباید از قلم بیفتد. رعایت این نکته به عملکرد بهتر شما و همچنین مدیریت  بهتر زمان کمک شایانی می کند.

 • از بزرگ به کوچک شروع بنویسید

برای نوشتن بهترین برنامه باید به یکی دیگر از نکات نحوه استفاده از پلنر نیز توجه کرد. آن هم نگاشتن برنامه از کارها بزرگ به کوچک است. یعنی ابتدا کلیت کارهایی که قرار است در طی روز انجام شود نوشته شود و سپس نگارش جزییات انجام شود. این شیوه صحیح طرز استفاده از پلنر روزانه است.

 • کد گذاری رنگی

یکی دیگر از نکاتی که در انجام بهترین برنامه ریزی باید به آن توجه داشت، کدگذاری رنگی است. یعنی همان بولد کردن بخش های مهم یک برنامه برای مدیریت و عملکرد بهتر. چاپگ با آشنا کردن شما با مهم ترین نکات در نحوه استفاده از پلنر قصد دارد بهترین ها را برایتان فراهم آورد و این دلیل خاص بودن چاپگ و مشتریانش است.

 • زمان را مدیریت کنید

مهم ترین نکته در طرز استفاده از پلنر روزانه مدیریت صحیح زمان و مشخص کردن بازه زمانی برای هر کار و برنامه ای است. رعایت این مورد سبب می شود تا به راحتی و در کمترین زمان به اهداف خود برسید و رویاهایتان را زندگی کنید.

از جمله دیگر نکات مهم در نحوه استفاده از پلنر می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

1: هر روز از دفتر برنامه ریزی استفاده کنید و تمامی کارهایی که در هر روز باید انجام دهید را یادداشت کنید.

2: برای پر کردن دفتر استرس نداشته باشید و در آرامش و به بهترین شکل کارها را انجام دهید.

3: اهدافتان را پیگیری کنید و ببینید در کجا مسیر قرار دارید، اگر طرز استفاده از پلنر روزانه را به خوبی یاد داشته باشید و به آن عمل کرده باشید، پیشرفت چشمگیر خود را مشاهده خواهید کرد.

4: نگارش امور مالی نیز از جمله مواردی است که میتوانید در دفتر برنامه ریزی چاپگ برای مدیریت مالی بهتر ثبت کنید.

5: همچنین به قلم آوردن جملات انگیزشی در بهترین دفتر برنامه ریزی چاپگ توشه راه شما برای پیمودن راحت مسیر است.

چرا از پلنر روزانه چاپگ استفاده کنیم؟

در این مقاله تلاش کردیم توضیحاتی در خصوص طرز استفاده از دفتر پلنر روزانه به شما ارائه دهیم. با توجه به توضیحات ارائه شده دریافتید دفتر پلنر روزانه هفتگی چاپگ بهترین دفتر برنامه ریزی موجود در بازار است. میتوانید با خیال راحت خرید دفتر برنامه ریزی روزانه جدید را از سایت چاپگ انجام داده و از آن استفاده کنید.

جلد این دفتر از جنس پارچه بسیار زیبا و با طرح های بسیار متنوع است که بر اساس سلیقه خود می توانید طرح دفتر پلنر مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در بین طرح های موجود دفاتر برنامه ریزی دخترانه و پسرانه وجود دارد. این پلنرها مناسب برای برنامه ریزی تحصیلی و شغلی می باشد و به سادگی می توانید امور روزمره خود را با استفاده از این دفاتر برنامه ریزی مدیریت کنید.

 

سوالات متداول

طرز استفاده از پلنر روزانه چگونه است؟

طرز استفاده از پلنر روزانه به این شکل است که دفتر پلنر از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که با پر کردن این بخش ها می توانید. یک پلنر روزانه و هفتگی عالی داشته باشید در پایان روز به خود امتیاز بدهید و پیشرفت هفتگی خود را روی نمودار مشاهده نمائید. برای آشنایی بیشتر با جزئیات کار با پلنر هفتگی می توانید مقاله را مطالعه فرمائید.

چگونه پلنر روزانه بنویسیم؟

پلنر روزانه چاپگ دارای ساختار ساده ای است، و با دارا بودن قسمت هایی برای مدیریت زمان، سلامتی و مدیریت منابع مالی به فرد برای استفاده بهینه از زمان کمک می کند. ساختار دفتر برنامه ریزی انگیزشی بوده و با تشویق فرد عملکرد او را بهبود می بخشد. برای استفاده از پلنر روزانه چاپگ کافی ست قسمت های خواسته شده را پر کنید.

دفتر پلنر چاپگ شامل چه صفحاتی است؟

 • 1- بخش چشم انداز هفته 2- لیست برنامه روزانه 3- صفحه انگیزشی 4- نمودار هفتگی. که هر کدام از این چهار قسمت از بخش های متنوع دیگری نیز تشکیل شده اند.

مزایای استفاده از پلنر چیست؟

با استفاده از پلنر روزانه بیشترین بهره وری را از زمان موجود خواهید داشت. در زمان کمتر و تمرکز بیشتر مسئولیت ها را به پایان رسانده و با سرعت بیشتری به سمت اهداف خود قدم برمیدارید. افزایش انگیزه و مدیریت همه جانبه زندگی از دیگر مزایای استفاده از دفتر پلنر است.

 

 

5/5 - (11 امتیاز)

3 دیدگاه در “طرز استفاده از پلنر و دفتر برنامه ریزی چاپگ

 1. سدنا گفت:

  چه دفتر جالبی.عاشق دفتر پلنر روزانه تون شدم😍

 2. فریبا احمدی گفت:

  ممنونم بابت مقاله خیلی خوبتون . فیلم آموزش استفاده از پنر رو هم دیدم و نشون میده دفاترتون چقدر حرفه ای طراحی شده . لطفا بفرمایید پس از خرید دفتر پلنر روزانه یا همون دفتر برنامه ریزی چند روزه بدست من میرسه؟

  1. سلام سرکار خانم احمدی خوشحالیم که تونستیم نظر شما رو جلب کنیم . به محظ ثبت سفارش و خرید پلنر روزانه ما ارسال رو نهایت یک روز بعد از سفارش ارسال میکنیم و خیلی سریع بدستتون میرسه انشالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من